Hakkımızda

1900’lü yılların başında İstanbul’da bir şahıs şirketi olarak kurulan firmamız; çelik halat ve bağlantı elemanlarının satışı konusunda hizmet vermekte olup, 1983 yılından bu yana Çelsan Çelik Halat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı ile faaliyet göstermektedir. Ayrıca KISWIRE firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktayız.

Stoğumuzdaki 1 mm’den 90 mm’e kadar geniş çap ve kompozisyon aralığındaki geleneksel çelik halatlar ve yüksek kopma dayanımına sahip orijinal vinç halatları “HYROPE” ile; Demir Çelik, Liman, İnşaat, Vinç, Petrol ve Maden Sanayi, Çimento, Asansör, Balıkçılık gibi sektörlere hizmet vermekteyiz.

Firmamız, Çelik halatların yanı sıra, Grade 80, Grade 100 ve Grade 120 Zincir ve Zincir aksesuarları, Krom (Paslanmaz) Halat, PVC Kaplı (izoleli) Çelik Halat, TSE Belgeli Örgü ve Kurşun Baskılı Sapanlar, Polyester Sapan ve Bağlantı Elemanlarının da (Kilit, Klemens, Gerdirme, Kanca, Halka, Radansa, Fırdöndü, Aybolt, Döner Yataklı Ayboltlar, Karabina) satışını yapmaktadır.

Kaliteli ve güvenli ürünler ile müşterileri buluşturup müşterilerini memnun etmeyi hedefleyen firmamız TSE EN ISO 9001-2008 ve OHSAS 18001-2007 yönetim sistemi belgelerine sahiptir.

Konusunda deneyimli mühendislerimiz yılların getirdiği tecrübe ve uzmanlaşma ile satış esnasında bizi size mahcup etmeyecek tercihleri önermeye özen göstermekte olup doğru tercihler ile firmamızı ‘’ çözüm ortağınız ‘’ yapmak öncelikli hedeflerimizdendir.

“HALATHAYATTIR”
 • 1910
   

  İlk Adımlar

  1910 yılında İstanbul’da bir şahıs şirketi olarak kurulmuştur.

 • 1983
   

  Çelsan Çelik Adını Alması

  1983 yılından bu yana Çelsan Çelik Halat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı ile faaliyet göstermekteyiz.

 • 2005
   

  Kiswire Distribütörlüğü

  2005 yılında almış olduğumuz Kiswire distribütörlüğü ile şirketimize yeni bir değer ekleyerek yolumuza kararlı adımlarla devam ettik

 • 2010
   

  2010 Pfeifer Drako Distribütörlüğü

  2010 yılında piyasada iyi bilinen Alman markası Pfeifer Drako ile asansör piyasasında yolculuğa başladık.

 • 2012
   

  JDT Distribütörlüğü

  Almanya'da faliyet gösteren köklü bir firma olan JDT ile yapmış olduğumuz anlaşma sonucu Türkiye distribütörlüğünü üstlendik.

 • 2013
   

  Elaskon Halat Yağı

  Ürün çeşitliliğimizi bir diğer Alman markası olan Elaskon halat Yağları ile genişlettik.

 • 2016-2017
   

  Van Beest ( Green Pin ) ve Viper Distribütörlüğü

  Dünyanın pek çok yerinde faaliyet göstermekte olan Van Beest ( Green Pin ) ve Viper firmalarının Türkiye distribütörlüğü firmalar ile kurulan ilişkiler sonrasında alınmıştır

Misyonumuz
Firmaların ve bireylerin çelik halat, zincir ve bağlantı elemanları taleplerini yüksek güvenlik ve yüksek kalite anlayışından hiçbir koşulda vazgeçmeyerek karşılamaya çalışmaktır. Satış sonrası takibimiz ile müşteri güven ve memnuniyetinin sürekliliğini korumaktır. Piyasanın en eski firması olarak; ürünler konusunda dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, verimliliği ve güvenliği yüksek ürünleri seçerek kalitenin yükseltilmesi konusunda piyasada öncülük yapmaktır.
Vizyonumuz
Tüm yönetim kadrosu ve çalışanlar olarak “Kalite Yönetim Sistemi” ilkelerini içselleştirerek, sürekli iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için çaba sarf etmekteyiz. Çalışanlarımızın eğitim ve verimliliğini sürekli geliştirerek, hizmet kalitemizin her geçen gün arttırılmasını hedeflemekteyiz. Firmamızın bir asırdır bulunduğu piyasada kazanmış olduğu saygınlık ve güveni her nesil bir sonrakine aktararak yoluna devam etmektedir. Hedefimiz, iç piyasada sağladığımız bu hacmi her yıl biraz daha genişleterek yurtdışında da faaliyetlerimizi aynı saygınlık ve güven ile sürdürmektir.
Kalite Değerlerimiz
KALİTE-İŞ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI ÇELSAN ÇELİK ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMLERİ POLİTİKASI Sektördeki gelişmeleri takip ederek müşteri beklentilerini üst düzeyde tutmayı ilke edinen ÇELSAN ÇELİK, ÇELSAN ÇELİK, müşterilerine ihtiyaçlarını gereken ölçütlerde sağlayabilecek yüksek kalite standartlarında çelik halat tedarik etmek misyonuyla kurulmuştur. Değişen dünya şartları doğrultusunda uygun çözümleri kullanarak ihtiyacı doğru şekilde karşılamayı, yenilikçiliği ve kalite bilincini benimsemiş, müşteri ve çalışan memnuniyetini üst düzeyde tutan, çeşitli çözüm yaklaşımıyla tercih edilen adres olmayı hedeflemektedir. Müşteri ve bağlı olunan mesleki kuruluşların yükümlülüklerine, ilgili Kalite ve ulusal-uluslararası ürün standartlarına, yasa ve yönetmeliklerine uymayı, Kuruluşun bağlamını dikkate almayı ve Kalite Yönetim Sistemini Çelsan Çelik’in stratejik yönüyle aynı doğrultuya getirmeyi Süreçlerinin tüm aşamalarını kontrol ederek müşterilerine hızlı, etkin ve güvenilir bir hizmet vermeyi, Kalite Yönetim Sistemi – ISO 9001:2015’in etkinliğini oluşturmayı, uygulamayı, korumayı ve sürekli gelişiminin sağlamayı İş Güvenliği Yönetim Sistemi – OHSAS 18001 in etkinliğini oluşturmayı, uygulamayı, korumayı ve sürekli gelişiminin sağlamayı Çalışanlarının sisteme katkı vermeleri ve kalite kültürünün şirket içinde benimsenmesine yönelik eğitimler düzenlemeyi Acil durumlara müdahale edebilecek şekilde yapılanmayı, ÇELSAN ÇELİK kendini sürekli denetleyen ve iyileştiren, müşterilerine, çalışanlarına, tedarikçilerine değer katan bir firma olmanın yanı sıra, tüm sektörel yasa ve mevzuatlara uymayı benimsemeyi, Taahhüt eder. Operasyon Yöneticisi, Kalite Politikasını kuruluşta veya kuruluş adına çalışan tüm kişilere duyurmakla ve halka açık hale getirmekle sorumludur. Genel Müdür 02.02.2017

Bizimle iletişime geçebilirsiniz